Velilerimize Önemli Notlar

Öğrencilerimizin oryantasyon çalışmaları Eylül ayı boyunca devam etmiş ve 02 EKİM itibariyle adaptasyon süreçleri tamamlanmıştır.

İngilizce Dersimiz 04.Eylül Tarihinde Elif Buse Genç ile başlamış olup, 03 Ekim itibariyle de Bahar ve Nigar öğretmenlerimizle derslerimiz saatleri artarak devam edecektir. İngilizce derslerimizin saat dağılımı yaş gruplarına göre farklılık göstermektedir.

Müzik, spor-beceri-koordinasyon,dans-zumba-streching,drama derslerimiz de Eylül ayında başlamıştır.

  • Programımız ÖĞRENCİ MERKEZLİdir. Bu nedenle de öğretmenlerimiz öğrenme sürecinde çocukların bir şeyleri yapmalarına, planlamalarına, düzenlemelerine, sorgulamalarına, araştırmalarına,  tartışmalarına ve üretmelerine mümkün olduğu kadar çok olanak tanımaktadır. Çocuklara hazır ortamlar sunmak, onları sürekli yönlendirmek  programımızın  anlayışı  ile  çelişmektedir. Sınıflarımız çocuklarımız ve öğretmenlerine boş bir şekilde teslim edilmiş olup, her sınıf kendi organizasyonunu kendisi yapmıştır. Ortak malzemeler (lego vb) her kullanım sonrası dezenfekte edilmektedir.
  • Eğitim sürecimizde proje ödevlerimizde AİLE KATILIMLARI na gereksinim duyduğumuz için, sizlerin de katılımlarınızı bekliyoruz. Haftanın belirli günlerinde öğrencilerimize sorumluluk  alma  davranışının  kazandırılması amacıylabelirli Proje çalışmalarımız olmaktadır. Bu projeler aylık  planda sizlere iletilmiş olup, öğrencimizin  ilgisine  göre sizinle birlikte yaparak ve  okula mail ile ileteceğiniz  ödevlerdir. Projelerde zorunluluk bulunmayıp, öğrencimizin isteklilik durumu önem kazanmaktadır.
  • Öğrencilerimizin okula geliş ve okuldan gidişlerinde sizlere ilettiğimiz pandemi planımıza uymanız, özellikle alış ve bırakış saatlerine özen göstermeniz (sabah 8.00 / öğlen 12.00-13.30 / akşam 17.45)  sürecin sorunsuz yürütülmesi açısından büyük önem taşımaktadır.
  • Gün içerisinde okulda yapılan sosyal mesafe, maske ve hijyen uygulamaları titizlikle sürdürülmektedir. Kış döneminde de bahçemizi sıklıkla kullanma konusunda kararlıyız. Sınıflarımızda hava temizleme cihazlarının yanı sıra yarım saatte bir havalandırma işlemi yapılacak ve bu esnada o sınıf öğrencileri bahçe ya da farklı bir mekânda aktivitelerine devam edeceklerdir.